Спасти рядового Лисенка. 49% сумчан не хочуть, щоб він балотувався на посаду мера Сум ще раз

Спасти рядового Лисенка. 49% сумчан не хочуть, щоб він балотувався на посаду мера Сум ще раз https://www.historyplace.com/ The History Place - D-Day Invasion. June, 6 1944

Результати опитування свідчать, що по суті діяльність міського голови міста Суми Олександра Лисенка повністю підтримують не більше 17% сумчан. Саме скільки опитаних респондентів вважають, що нинішнього міського голову потрібно переобрати на наступний термін.

49% - вважають, що міському голові потрібно дати допрацювати свій термін, а потім замінити його на наступного на чергових місцевих виборах. 24% сумчан вважають, що його потрібно усунути від влади негайно. І тільки 11% вагалися з відповіддю.

Такі дані п’ятого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Це щорічне опитування дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг.

Дані були зібрані у 24 містах України [Київ та усі обласні центри; у Донецькій області – Маріуполь, у Луганській - Сєвєродонецьк] з 6 вересня по 10 жовтня 2019 року за допомогою face-to-face інтерв'ю на дому у респондентів.

Вибірка складалася з 19,200 постійних жителів 24 міст, віком від 18 років і старше і є репрезентативною для населення по віку та статі.

Це мій короткий коментар за результатами даного дослідження. 

При цьому "Цілком схвалюють" діяльність міського голови Олександра Лисенка тільки 5% опитаних сумчан. Ще 26% - "Швидше схвалюють", а більше 50% - не схвалюють його діяльність.

Наступний слайд демонструє результат провальної політики мерії за останні роки налагодити діалог з громадою по визначенню пріоритетів розвитку міста. У міста Суми - найгірший індекс оцінки жителями такого показника серед усіх обласних центрів України

У жителів міста Суми один з найбільших в країні показників бажання виїхати з міста: 10% хочуть виїхати з Сум в інше місто України, і ще 32% - хочуть виїхати за кордон в іншу країну

Рівень задоволеності якістю комунальних послуг, а також оцінка розвитку інфраструктури - теж унікальний для країни і шокуючий результат. Особливо, коли дивишся на нас в контексті інших міст України, збоку, а не перебуваючі всередині міського інформаційного поля.

Оцінка якості вуличного освітлення, водопостачання і водовідведення, рівень медичного обслуговування, збіру сміття, транспортної інфраструктури, доріг - одна з найнижчих серед всіх обласних центрів України.

Жителі міста Суми задоволені загалом тільки рівнем розвитку базарів та закладів торгівлі [5 місце в країні], двори та прибудинкова територія [13 місце в країні], послугами університетів [14 місце в країні].

зауваження 2020 02 22 023427

З повним текстом соціологічного дослідження можна ознайомитися на сайті Міжнародного республіканського інституту за наступним посиланням.