Спасти рядового Лисенка-2. Місія неможлива. 68% сумчан хочуть іншу політичну команду в мерії

Дослідження однозначно демонструє, ща на місцевих виборах-2020 сумчани готові проголосувати за нову команду.  Скоріше за все зміниться як команда нинішнього мера, так і повністю policy, існуючий порядок денний, який вони намагалися формувати. Рейтинг чинного мера Сум Олександра Лисенка знаходитсья в межах 20%, скільки ж потенційно може набрати політична сила, яка буде з ним асоціюватися Дослідження однозначно демонструє, ща на місцевих виборах-2020 сумчани готові проголосувати за нову команду. Скоріше за все зміниться як команда нинішнього мера, так і повністю policy, існуючий порядок денний, який вони намагалися формувати. Рейтинг чинного мера Сум Олександра Лисенка знаходитсья в межах 20%, скільки ж потенційно може набрати політична сила, яка буде з ним асоціюватися

Результати опитування свідчать, що по суті діяльність міського голови міста Суми Олександра Лисенка повністю підтримують трохи більше 20% сумчан. Саме скільки опитаних респондентів вважають, що нинішнього міського голову потрібно переобрати на наступний термін.

52% - вважають, що міському голові потрібно дати допрацювати свій термін, а потім замінити його на наступного на чергових місцевих виборах. 16% сумчан вважають, що його потрібно усунути від влади негайно. І тільки 10% вагалися з відповіддю.

Такі дані шостого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Це унікальне дослідження в розрізі міст України, яких проводитсья небагато і в цьому його цінність.  Для жителів міста Суми важливо, що місцевий контекст розвитку проаналізований дуже добре.

Загальні висновки, які я зробив для себе:

  1. у Сумах за останні роки взагалі не з'явилося якогось усвідомленого сенсу розвитку громади, немає місцевого  ціннісного контексту, домінує невизначеність
  2. дослідження однозначно демонструє, ща на місцевих виборах сумчани готові проголосувати за нову команду 
  3. скоріше за все зміниться як команда нинішнього мера, так і повністю policy, існуючий порядок денний, який вони намагалися формувати 
  4. рейтинг чинного мера Сум Олександра Лисенка знаходитсья в межах 20%, скільки ж потенційно може набрати політична сила, яка буде з ним асоціюватися
  5. Суми страшно неконкурентне місто, на яке нашаровується багаторічна монополія однієї політичної сили
  6. місто потрапило в ситуацію вибору не варіантів розвитку, а в необхідність виживати; хоча децентралізація з її можливостями могла б стати пальним для сучасного розвитку
  7. цифри про пріоритети містян показують, що ми можемо в найближчі роки будувати нові інституції й інфраструктуру міста з нуля, розвивати нові технології

001

002

1 copy

При цьому "Цілком схвалюють" діяльність міського голови Олександра Лисенка тільки 5% опитаних сумчан. Ще 34 % - "Швидше схвалюють", а 46 % - не схвалюють його діяльність.

5 copy

6 copy

7 copy

8 copy

9 copy

10

11

12

Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" від імені Міжнародного республіканського інституту. Дані були зібрані у 24 містах України Київ та усі обласні центри у Донецькій області Маріуполь, у Луганській Сєвєродонецьк) з 25 січня по 17 лютого 2020 року за допомогою face to face інтерв'ю на дому у респондентів. Вибірка складалася з 19 200 постійних жителів 24 міст, віком від 18 років і старше і є репрезентативною для населення по віку та статі.

Для забезпечення репрезентативності вибірки, було опитано по 800 респондентів в кожному місті незалежно від чисельності населення. Вибірка була розподілена у відповідності із поділом міст Центральною виборчою комісією на виборчі округи.

Для процедури відбору респондентів були використані випадковий маршрут і правило дня народження. Отримані дані були зважені по статі та віку з використанням національних статистичних даних.

Статистична похибка для кожного міста не перевищуєперевищує±3 5.

Досяжність респондентів у середньому склала 63,9%.

Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100 через округлення.

Опитування було профінансовано Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Попередні дослідження були проведені за підтримки уряду Канади та Національним фондом на підтримку демократії NED.