Саме "Стратегічний Хід" стає головним у стратегії

Саме "Стратегічний Хід" стає головним у стратегії

У продовження попереднього посту (і чого не зрозуміли його коментатори:) - я вважаю саме Стратегічний Хід головним у стратегії. У будь-якій стратегії: від особистої до національної. Не SWOT-аналіз. І точно, не PowerPoint презентацію про стратегію.

Вікіпедія визначає "Стратегічний Хід як дію, що здійснюється гравцем поза усталеними моделями гри, щоб отримати стратегічну перевагу та збільшити виграш. Ключові характеристики стратегічного ходу є у тому, що такий хід передбачає зобов’язання гравця. Тобто гравець свідомо обмежує подальші варіанти свого вибору. І таке зобов’язання має бути достовірним. Тобто, в інтересах гравця повинно бути здійснити наступні кроки. Достовірні ходи повинні бути видимими для інших гравців."

У продовження попереднього посту (і чого не зрозуміли його коментатори:) - я вважаю саме Стратегічний Хід головним у...

Опубліковано Pavlo Sheremeta Вівторок, 6 квітня 2021 р.

Стратегія Блакитного Океану теж вважає Стратегічний Хід (а не стратегію чи компанію) правильною одиницею стратегічного аналізу і визначає його як сукупність управлінських дій та рішень, що роблять ринко-створюючу пропозицію. Прикладами таких Ходів є згаданий мною раніше АТБ-Pay (причому для обох партнерів: і

АТБ-Маркет, і

Райффайзен Банк Аваль),

Радіо НВ,

Forbes Ukraine,

Dental Care Office

від

Клініка Заблоцького, мікро-паби

Правда Craft Mission

та інші.

На рівні міст прикладами таких стратегічних ходів є

Leopolis Jazz Fest

і

LvivMozArt

у Львові; Одеський кінофестиваль; велосипедна інфраструктура, особливо на

Проспект Космонавтів, Вінниця;

Promprylad.Renovation в Івано-Франківську; створення пішохідної зони у

Житомир, вул. Михайлівська.

Чи стане електронний паспорт і

Дія

City стратегічним ходом України - ще не знаю. Мала б стати швидка вакцинація, як в Ізраїлі, Великобританії чи Сербії, або ефективне приборкання вірусу як у Новій Зеландії чи Сингапурі.

У підсумку: найкраща стратегія - це якнайшвидша послідовність успішних стратегічних ходів. Успішний керівник - це той, хто мислить стратегічними ходами.

фото з сайту

Blue Ocean Strategy