Польський досвід створення Центрів безпеки у гмінах

Метою навчання було запозичення комплексного досвіду формування системи подолання кризових ситуацій від національного рівня до рівня громад республіки Польща та вивчення польського досвіду створення Центрів безпеки громад для того, щоб подібні структури збудувати в 2019 році в трьох пілотних областях – Донецькій, Вінницькій та Сумській.

У стажуванні взяли участь представники Мінрегіону, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Центрального апарату та регіональних підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій, голови об’єднаних територіальних громад, директора та експерти зазначених Центрів розвитку місцевого самоврядування. 

Делегація була ознайомлена із системою кризового управління і безпеки в Польщі, з державною системою порятунку і пожежогасіння. Окремо говорили про функцію Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, як головного організатора системи безпеки, його компетенцію та відносини: міністр – воєвода – представники самоврядування. Також делегатів ознайомили із Державною рятувально-протипожежною системою Польщі, яка побудована на основі досвіду Бельгії, Німеччини, Франції, Голландії.

Навчальний візит було організовано у грудні 2017 року за ініціативи Донецького, Винницького та Сумського "Центрів розвитку місцевого самоврядування", Південно-західного HUB Програми "U-LEAD з Європою", Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, Центрального офісу Установи "Центру розвитку місцевого самоврядування". 

Навчальний візит відбувався завдяки організаційній та фінансовій підтримці "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні", яка діє за сприяння Європейського Союзу а країн-членів: Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції та Програмі Польсько-американського фонду свободи Study Tours to Poland,  адміністратором якої є Фонд "Лідери змін".


Подяка за сприяння у якісній організації та повноті отриманих знань: Олені Томнюк, Мар`яні Семенишин, Юлі Глицьку-Андрієш, Мирославу Скірці, Лєні Прусіновській, Івану Лукері, Тетяні Матійчик, Юрію Войцицькому.