Суми-2020: Індекс рівня муніципального сервісу

Такі дані шостого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту Такі дані шостого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту

Індекс якості надання муніципальних послуг у місті Суми - 2,9. Де 0 балів ознаає "жахливо", а 5 балів - "відмінно".

По більшості оцінених сфер надання муніципальних послуг, місто Суми в цілому знаходитсья всередині між іншими обласними центрами. 

Є і свої парадокси. Наприклад, навіть оцінка якості тротуарів у Сумах, в ремонт яких інвестувалися десятки мільйонів гривень за останні роки, сумчани на "відмінно" та "добре" оцінюють менше 20%.  А це був пріоритет у роботі міської влади всі роки їхньої каденції.

Тільки по рівню розвитику системи закладів вищої освіти та шкіл, місто Суми входить в десятку лідерів по країні, займаючи відповідно 10 та 11 місця.

Але найвище рейтингове місце займає сфера базарів та закладів торгівлі. У міста Суми - 9 місце з усіх обласних центрів. 

Ну, і досить високе місце у задоволеності цієї послугою виявилися двори та прибудинкові території. 25% сумчан в цілому задоволені їхньою якістю. Це не випадково тому, що це теж було основним пріоритетом роботи цієї владної команди починаючи з 2015 року.

Всі інші сфери обслуговування жителів міста Суми знаходяться в оцінці на досить низьких позиціях. Наприклад, опалення - на останньому 24 місці серед всіх обласних центрів; водопостачання та каналізація - на 20 і 17 місцях відповідно; рівень публічних парків та скверів - на 19 місці; розвиток промисловості - на 22 місці; дороги - на 19 місці; транспортна інфраструктура - на 21 місці. 

2 copy

3 copy

4 copy

5 copy copy

6 copy copy

7 copy copy

8 copy copy

9 copy copy

10 copy

11 copy

12 copy

13

14

16

17

18

19

20

5 copy copy copy

21

22

Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" від імені Міжнародного республіканського інституту. Дані були зібрані у 24 містах України Київ та усі обласні центри у Донецькій області Маріуполь, у Луганській Сєвєродонецьк) з 25 січня по 17 лютого 2020 року за допомогою face to face інтерв'ю на дому у респондентів. Вибірка складалася з 19 200 постійних жителів 24 міст, віком від 18 років і старше і є репрезентативною для населення по віку та статі.

Для забезпечення репрезентативності вибірки, було опитано по 800 респондентів в кожному місті незалежно від чисельності населення. Вибірка була розподілена у відповідності із поділом міст Центральною виборчою комісією на виборчі округи.

Для процедури відбору респондентів були використані випадковий маршрут і правило дня народження. Отримані дані були зважені по статі та віку з використанням національних статистичних даних.

Статистична похибка для кожного міста не перевищуєперевищує±3 5.

Досяжність респондентів у середньому склала 63,9%.

Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100 через округлення.

Опитування було профінансовано Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Попередні дослідження були проведені за підтримки уряду Канади та Національним фондом на підтримку демократії NED.