Суми-2020: Індекс можливостей та свобод

Такі дані шостого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту Такі дані шостого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту

Індекс оцінки можливостей та свобод міста Суми - 3,2 бали, де 1 означає "жахливо", а 5 - "відмінно". І це 20 місце для Сум серед всіх обласних центрів України на сьогоднішній день. 

Такі дані шостого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Іншими словами, це вимірювання індексу задоволеності можливостями, щастя та оцінки перспектив жителів міста Суми у порівнянні з іншими обласними центрами.

І Суми тут програють практично по всім ключовим показникам своїм конкурентам.

Включеність у процес формування рішень на рівні міської влади "відмінним" вважають 3% опитаних сумчан, і ще 16% - "добрим". Це катастрофічно мало. І це 21 місце серед всіх обласних центрів.

Можливість різноманітно проводити дозвілля "відмінно" вважають 7% опитаних сумчан, і ще 36% - "добре". І це також 21 місце серед всіх обласних центрів країни.

Тільки 35% опитаних сумчан вважають, що місто Суми "підходить для самореалізації, робити те, що любиш".

Тільки кожен п'ятий - 20% вважає, що місто "підходить для зайняття тут підприємницькою діяльністю". Гірше нас тільки міста Полтава та Сєвєродонецьк.

І тільки 10% сумчан вважають, що "тут можна отримувати достатньо грошей за свою роботу". Це передостаннє місце. Гірше нас тільки Сєвєродонецьк.

А за показниками комфортності пересування пішоходами, велосипедистами, водіями та людям з інвалідністю, - місто Суми в цілому знаходиться в достатньо комфортній зоні оцінки таких можливостей.

\111

112

113

114

115

116

117

118

119

120

121

122

123

124

125

126

Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" від імені Міжнародного республіканського інституту. Дані були зібрані у 24 містах України Київ та усі обласні центри у Донецькій області Маріуполь, у Луганській Сєвєродонецьк) з 25 січня по 17 лютого 2020 року за допомогою face to face інтерв'ю на дому у респондентів. Вибірка складалася з 19 200 постійних жителів 24 міст, віком від 18 років і старше і є репрезентативною для населення по віку та статі.

Для забезпечення репрезентативності вибірки, було опитано по 800 респондентів в кожному місті незалежно від чисельності населення. Вибірка була розподілена у відповідності із поділом міст Центральною виборчою комісією на виборчі округи.

Для процедури відбору респондентів були використані випадковий маршрут і правило дня народження. Отримані дані були зважені по статі та віку з використанням національних статистичних даних.

Статистична похибка для кожного міста не перевищуєперевищує±3 5.

Досяжність респондентів у середньому склала 63,9%.

Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100 через округлення.

Опитування було профінансовано Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Попередні дослідження були проведені за підтримки уряду Канади та Національним фондом на підтримку демократії NED.