Суми-2020: Індекс міської ідентичності

Такі дані шостого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту Такі дані шостого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту

Цікавий парадокс саме цього блоку дослідження.

Жителі міста Суми не вважають місто ні політичним, ні економічним, ні фінансовим, ні промисловим, ні аграрним, на транспортним центром країни.

Очевидно, що так воно об'єктивно і є. Натомість відчуття гордості за те, що сумчани громадяни України та жителі міської громади - є достатньо високим.

Одним з найвищих по країні у нас є також суспільна довіра до громадських організацій та волонтерів.  56% опитаних сумчан підтримують інтеграцію України в Європейський Союз. 52% - за вступ України до НАТО.

3% - "дуже тепло" ставляться до Росії, і ще у 15% - просто "тепле" ставлення до цієї країни.

Такі дані шостого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соцілогічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Це унікальне дослідження в розрізі міст України, яких проводитсья небагато і в цьому його цінність.  Для жителів міста Суми важливо, що місцевий контекст розвитку проаналізований дуже добре.

500

501

503

504

505

506

507

508

509

510

511

512

513

514

515

516

Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" від імені Міжнародного республіканського інституту. Дані були зібрані у 24 містах України Київ та усі обласні центри у Донецькій області Маріуполь, у Луганській Сєвєродонецьк) з 25 січня по 17 лютого 2020 року за допомогою face to face інтерв'ю на дому у респондентів. Вибірка складалася з 19 200 постійних жителів 24 міст, віком від 18 років і старше і є репрезентативною для населення по віку та статі.

Для забезпечення репрезентативності вибірки, було опитано по 800 респондентів в кожному місті незалежно від чисельності населення. Вибірка була розподілена у відповідності із поділом міст Центральною виборчою комісією на виборчі округи.

Для процедури відбору респондентів були використані випадковий маршрут і правило дня народження. Отримані дані були зважені по статі та віку з використанням національних статистичних даних.

Статистична похибка для кожного міста не перевищуєперевищує±3 5.

Досяжність респондентів у середньому склала 63,9%.

Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100 через округлення.

Опитування було профінансовано Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Попередні дослідження були проведені за підтримки уряду Канади та Національним фондом на підтримку демократії NED.