Якщо робиш реформи - доля тобі усміхається, а держава - допомагає

Якщо робиш реформи - доля тобі усміхається, а держава - допомагає

Юрій Яремчук, голова Краснопільської ОТГ у Сумській області, розповів про досвід створення і розбудови об'єднаної громади зовсім іншої якості, до якої більшість із нас звикли.

103840209 3094620650606172 6308241922854053821 oФото: Sergey Nozhenko - https://www.facebook.com/snozhencom

Краснопілська ОТГ була створена однією з перших у Сумській області. Першою створила сучасний ЦНАП за підтримки Програми "U-LEAD з Європою". Першою затвердила трирічну стратегію розвитку до 2020 року. Першою почала модернізувати свою опорну школу. За три роки (2017-2020) у громаді для розвитку зроблено більше, ніж за попередні два десятки років.

І в цьому заслуга драйвового характеру селищного голови Юрія Яремчука, який зумів сформувати невелику, але амбітну команду навколо себе, не побоявся викликів під час створення громади, а сьогодні - один із лідерів місцевого самоврядування у Сумській області.

У 2017 році стратегічними цілями було визначено 4 напрямки діяльності об'єднаої громади:

  • Краснопілля – центр об’єднаної громади
  • Розвиток старостинських округів
  • Створення нової системи надання муніципальних послуг територій
  • Розбудова і оптимізація освітнього і спортивного простору

105285442 3094620890606148 3144748062805984028 oФото: Sergey Nozhenko - https://www.facebook.com/snozhencom

Дані цілі, в свою чергу, передбачали відповідні операційні цілі та завдання, зокрема: організація сучасного освітлення вулиць, створення сучасного Центру надання адміністративних послуг, побудова нових дитячих майданчиків, розробка та розповсюдження інвестиційного паспорту громади, запровадження фестивалю з деревообробки, розвиток міжмуніципального співробітництва з прилеглими громадами, будівництво та капітальний ремонт доріг, модернізація закладів соціальної сфери, відновлення систем водопостачання  та освітлення населених пунктів, забезпечення роздільного збору, сортування та утилізації ТПВ, облаштування парків, дитячих майданчиків та зон відпочинку, створення та оснащення багатопрофільного комунального підприємства, будівництво Центру безпеки громади, створення музею спорту ім. Жаботинського та ряд інших завдань.

Частина з цих завдань досягнута. Частина - знаходиться на стадії планування, розробки технічної документації і пошуку донорів для фінансування.

Сьогодні перед Краснопільською об'єднаною територіальною громадою стоїть ще цілий ряд викликів, зокрема створення єдиного медичного простору в ОТГ - як первинного, так і вторинного рівня. У червні 2020 року Краснопільська селищна рада прийняла від районної ради собі у власність цілісний майновий комплекс Центральної районної лікарні. У Сумській області це вже друга об'єднана громада, після Тростянецької міської ОТГ у 2018 році, яка за власним бажанням забрала собі повністю у власність охорону здоров'я і первинного, і вторинного рівня.

Про всі ці реалізовані проекти, а також про плани громади на наступні кілька років, ми поговорили з головою Краснопільської селищної громади Сумської області Юрієм Яремчуком

З головою Краснопільської ОТГ Сумської області Юрій Яремчук обговорили ситуацію з реформою охорони здоров'я на рівні громади і кроки, які громада здійснює, щоб максимально зберегти і розвивати надалі єдиний госпітальний простір - первинку і вторинку сфери охорони здоров'я

Нагадаю, що Краснопільська селищна ОТГ друга в Сумській області після Тростянецької ОТГ, забрала собі у власність цілісний майновий комплекс колишньої ЦРЛ від районної ради, і на цьому тижні прийняли галузеву "Програму розвитку медичного закладу вторинного рівня КНП "Краснопільська лікарня".

Обговорюємо з головою громади хто допомагає в цьому громаді, чи є співпраця на рівні РДА, які виклики перед галуззю в майбутньому.

З головою Краснопільської ОТГ Сумської області Юрій Яремчук поговорили про нові "правила гри" на місцевих виборах-2020 р. і наскільки справедливою є нова виборча система для місцевого самоврядування

Вибори депутатів відбуваються за пропорційною виборчою системою для громад, де проживає понад 10 тисяч виборців. Такий підхід сформує в радах представництво політичних партій, подібна "партизація" місцевих рад приведе до того, що депутати слухатимуться партійних начальників, а не громаду.

Вибори обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, селищних та сільських рад територіальних громад, в яких 10 тисяч і більше виборців, будуть проводиться за пропорційною системою з відкритими списками. Кожна територіальна партійна організація, яка бере участь у виборах, для кожного ради повинна підготувати по два списки.

Перший список — загальний список всіх кандидатів, яких партія висуває до відповідної ради. Порядок в ньому визначається партійним керівництвом.

Якщо партія проходить до ради лідер цього списку отримує так званий "гарантований мандат".

Також територіальна партійна організація повинна підготувати окремі списки для кожного з округів, на які буде розділена територія міста, району чи області. У ці списки повинно бути включено від п’яти до 12 кандидатів із загального списку, причому в кожному окрузі ці кандидати повинні бути різними.

Таким чином виборець обиратиме партію і когось з її кандидатів. Для цього в бюлетені потрібно буде галочкою відмітити назву партії, а поруч вписати номер відповідного кандидата. Завдяки цьому кандидати від однієї партії будуть конкурувати між собою за симпатії виборців. Виборець також може поставити лише галочку навпроти назви обраної партії, не вказуючи кандидата, — таким чином він погодиться з порядком кандидатів, складеним партією.

З головою Краснопільської селищної ОТГ Сумської області Юрій Яремчук підбили підсумки минулого тижня в розвитку громади, зокрема поговорили про візит міністра регіонального розвитку Олексія Чернишова до Краснопільської ОТГ.

Міністр оглянув об’єкт "Великого будівництва" – Краснопільську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.

Олексій Чернишов разом із головою Краснопільської ОТГ Юрієм Яремчуком проінспектував хід ремонтних робіт, які вже на стадії завершення, оглянув сучасні навчальні класи, відремонтовану їдальню, спортивну та актову залу, де закінчується ремонт, тощо.

Олексій Чернишов розповів, що Краснопільська школа ремонтувалася коштами ДФРР, вона є у переліку об’єктів програми Президента України Володимира Зеленського "100 шкіл, 100 дитсадків, 100 стадіонів".

"Розвиток спортивної інфраструктури - пріоритет для Краснопільської громади", - Юрій Яремчук

Громада продовжує розбудовувати спортивні об'єкти як в самаму Краснопіллі так і в старостинських округах, зокрема: реконструкція стадіону "Колос", плани по будівництву лижеролерної траси, будівництво нових спортивних майданчиків в Краснопільській гімназії, с. Осоївка, новий футбольний майданчик на базі опорного освітнього закладу, створення Скверу і музею спортивної слави Краснопільщини ім. Л.І. Жаботинського та ін.

З Краснопільським селищним головою Юрієм Яремчуком обговорили сьогодні стан ремонтних робіт на дорогах комунальної і державної власності в межах території Краснопільської селищної ОТГ Сумської області.

знімок екрана о 14.16.35

знімок екрана о 14.16.44

знімок екрана о 12.40.47

знімок екрана о 12.40.57

знімок екрана о 12.41.07

знімок екрана о 12.41.18

знімок екрана о 12.41.26

знімок екрана о 12.41.39

знімок екрана о 12.41.51

знімок екрана о 12.42.00

знімок екрана о 12.42.09