Версія для друку

Самоізоляція. Самоарешт. Саморозстріл

Самоізоляція. Самоарешт. Саморозстріл

Так звана карантинна криза, продемонструвала, що Лисенко і тоді, і сьогодні не готовий до виконання обов’язків мера Сум.

У мене враження: йому реально нічого сказати. Він пафосний, говорить багато, але незрозуміло. Враження, що почав достроково виборчу кампанію.

Коли громада в якості експерименту віддала штурвал літака під назвою Суми людині, яка ніколи не літала, а в літаку ще проблеми з двигуном, та і з пасажирами всередині, не професійному пілоту, а просто гарній людині, хоч і з гарними намірами, - цього недостатньо.

Таке враження, що Лисенко спеціально чекав цього моменту, щоб своє політичне і управлінське безсилля компенсувати абсолютно безтолковими заходами.

Він милий, навіть обаятельний, але як управлінець демонструє бездарність.

Бездарних рішень і порушень Конституції маса. Що може він ще вигадати: закриття парків, арешти, QR-коди на пересування, бронетехніка і патрулі ЗСУ?

Гарно грати в терміни. Сьогодні – самоізоляція, завтра самоарешт, післязавтра – саморозстріл.

Квітень 2020 р. доб’є всіх, кого ще не добили. Місто потрібно буде розбудовувати заново.

Заборона на в’їзд і транспортні обмеження призведуть до економічного колапсу. Тому що підкосить ті бізнеси, які ще залишилися. Що занадто, то нездраво.  Вірус звичайно страшний, але це ж не значить, що ми повинні обісраться, і обнявшись в паніці чекати кінця світу.

Коли я критикую мера Лисенка, то маю на увазі наступне.

Ми не можемо дозволити в цій ситуації інфантилізм і маразм. Всі дії повинні бути адекватними викликам. Який сенс не пускати людей в лісопаркові зони, якщо люди сидять вдома, йдуть в супермаркети, де 100% лазять хворі.

Людям потрібно не забороняти, а допомагати. Вчити мити руки, не чіпати обличчя, берегти очі. Роздавати безкоштовно маски, якщо потрібно – інші засоби гігієни і захисту. А не пресувати людей.

Медицина надзвичайно сакралізована у нашій свідомості. Навчити міняти карбюратор у маршрутці можна навіть мавпу, а калдувати в білому халаті потрібно вчитися сім років. Так думає нас піпл. І Лисенку як політик це використовує.

Це дозволяє маніпулювати халатом [а захисним халатом з рукавичкам] як завгодно, практично як рясою. І люди будуть вірити, тому що лікарі працюють зі святинями - їх організмами.

По перше, це не карантин, а примусова ізоляція на дому. В тому вигляді як вона організована – це спроба змусити здорову людину ходити з костилями в цілях профілактики переломів. Незручно, дорого, а намахнутися на сходах з костилями ще простіше.

Лисенко сьогодні також працює зі святинями. Нашими страхами. Я не проти карантину. Я за те, щоб розрізняти самі карантинні заходи і намірами, з якими це робиться.

По темі