#Realpolitik. Яким повинен бути новий районний рівень у Сумській області?

В черговій програмі "Realpolitik" на телеканалі "Відікон" [м. Суми] я говорив про новий районний рівень у Сумській області, який буде сформований змість нинішніх 18 районів, вже у червні 2020 року.

П'ятниця, 7 червня 2020 року.
ТРК "Відікон", 21-00 год.

1) Народний депутат України, голова підкомітету Верховної ради України з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін (Vitalik Bezgin) прокоментував ситуацію, що склалася із завершенням реформи децентралізації в Україні та побудови по суті нового місцевого самоврядування.

Також ми говорили про моделювання нового районного рівня у Сумській області. За його словами, на сьогодні остаточного рішення про кількість і формат нових районів у Сумській області ще не прийнято.

Проект постанови Верховної ради про ліквідацію старих і утворення нових районів готує уряд.

Рішення законодавці можуть прийняти на сесійному засіданні орієнтовно вже 18-19 червня 2020 року. 20 травня 2020 року уряд вже затвердив перспективний план формування громад, який вже не буде переглядатися.

На Сумщині буде створена 51 громада.

2) На думку Юрія Ганущака, у Сумській області однозначно виокремлюються як окремі центри Суми, Конотоп і Шостка. Ромни мають лише 40 тисяч жителів і розташовані в 40 км від Конотопа. Пропонований на основі Ромен район матиме менш як 150 тисяч жителів.

Не набагато кращі шанси й у Охтирки, яка має 45 тисяч жителів і розташована за 50 км від центру області. Можна було б зробити виняток для Охтирки, однак з огляду на те, що велика за площею Лебединська громада однозначно відходить до Сумського району, в прогнозованому Охтирському районі буде менш як 150 тисяч жителів.

Хіба що буде прийнято достатньо обґрунтоване, однак політично сміливе рішення віднести деякі громади на заході Харківської області до такого Охтирського району.

3) Дмитро Лук'янець (Dmytro Luk'yanets), доктор юридичних наук, професор Харківського національного університету ім. Каразіна, який був долучений і до польового етепу впровадження реформи децентралізації у Сумській області, поділився своїми враженнями від завершення реформи і викликами, з якими нам ще прийдеться стикнутися під час трансформації органів влади на новому районному рівні.

Це програма про реформи і необхідність змін в цій країні.

В дискусіях я створюю проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни.

Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого,  проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики.

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі.

Ми на каналі не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок.

Моя мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання.

Проте програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.