Бути джентльменом сьогодні – це не просто лицарські вчинки. Це може бути як найбільшим моральним тягарем чоловіка, так і незаповненим його потенціалом, який не відразу і далеко не всім відкривається.
Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана від 09.01.2019 № 49960/1/1-18 до 1 грудня 2019 р. обласні та Київська міська державні адміністрації мають розробити та подати на розгляд відповідних місцевих рад проекти регіональних стратегій розвитку на новий програмний період 2021-2027 рр., які розробляються на засадах Розумної [SMART] спеціалізації та активізації міжрегіонального співробітництва.
Відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" у 2016 році Кролевецькою міською радою Сумської області було ініційовано об'єднання територіальної громади згідно з розпорядженням Кабінету міністрів Країни №1001-р від 08.09.2015 "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Сумської області".
Відповідно до концепції реформування місцевого самоврядування у 2017 році створена Буринська об’єднана територіальна громада, яка об’єднала дев’ять сільських та міську раду. Перші вибори відбулись 29 жовтня 2017 року. м.Буринь стало центром об’єднаної громади.
Степанівська ОТГ Сумського району планує до 2025 року стати бізнес-майданчиком для обласного центру - м. Суми, адже у громади є можливості на: створення переробних підприємств, підприємства із сортування та часткової переробки сміття створення нових підприємств з переробки сільськогосподарської продукції та ремонту сільськогосподарської техніки створення медичного центру створення молодіжного спортивного центру відкриття центру дозвілля для молоді будівництво баз відпочинку
Кириківська ОТГ має можливості займатися розвитком кооперативного руху, садівництва, рибного господарства. У планах розвитку на період до 2025 року: створення міні-асфальтного заводу створення підприємства з переробки молока створення промислового парку створення молочного кооперативу
Недригайлівська ОТГсприятиме появі муніципальної поліції і формування концепції системи територіальної оборони, оскільки є загроза переходу в гарячу фазу замороженого конфлікту з РФ. У процесі реформуванні освітньої сфери реалізують проект "Нова українська школа", створять молодіжний хаб. За планами – створення комлексного Центру безпеки громади, до якого входитиме медична служба, пожежна та поліція. Цікаво, що у планах громади - комерційне вирощування енергоефективних рослин.
Дубов’язівська ОТ зіткнулась із проблемою загальнодержавного значення – до них виявили бажання приєднатись два населені пункти із іншого району, а це село Чернеча Слобода і селище міського типу Терни.
Основною формою роботи над проектами документів стало проведення засідань робочих груп за участю Григорія Старикова, радника з питань регіонального розвитку Сумського "Центру розвитку місцевого самоврядування", створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.
На Сумщині сформована п’ятірка перших громад, які у 2017 році розробили та затвердили cтратегії розвитку територій на 3 роки. Першопрохідцями стали Боромлянська ОТГ Тростянецького району, Краснопільська та Миропільська ОТГ Краснопільського району, Миколаївська та Хотінська ОТГ Сумського району.