Стратегія розвитку Боромлянської ОТГ на період 2018-2020 рр.

На Сумщині сформована п’ятірка перших громад, які у 2017 році розробили та затвердили cтратегії розвитку територій на 3 роки. Першопрохідцями стали Боромлянська ОТГ Тростянецького району, Краснопільська та Миропільська ОТГ Краснопільського району, Миколаївська та Хотінська ОТГ Сумського району На Сумщині сформована п’ятірка перших громад, які у 2017 році розробили та затвердили cтратегії розвитку територій на 3 роки. Першопрохідцями стали Боромлянська ОТГ Тростянецького району, Краснопільська та Миропільська ОТГ Краснопільського району, Миколаївська та Хотінська ОТГ Сумського району

Основною формою роботи над проектами документів стало проведення засідань робочих груп за участю Григорія Старикова, радника з питань регіонального розвитку Сумського "Центру розвитку місцевого самоврядування", створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.

Боромлянська громада для свого розвитку обрала дві основні цілі: розумний розвиток території та створення нового гуманітарно-соціального простору.

Усього до стратегії на 3 роки увійшло 57 проектних ідей.

У планах громади, як розповів керівник ОТГ Василь Романіка, створення багатофункціонального ЦНАПу з мобільним пунктом, запуск автобусних маршрутів між населеними пунктами громади, забезпечення високих стандартів питної води для населення, відкритття дошкільного навчального закладу "Дзвіночок", придбання нових дитячих та спортивних майданчиків та забезпечення матеріальною та технічною базою новоутвореного комунального підприємства "Добробут".

Процес написання Стратегії консультативно та інформаційно супроводжувався Сумським "Центром розвитку місцевого самоврядування", створеним в рамках Програми "U-LEAD з Європою" та за підтримки Мінрегіону України.

Повний текст Стратегії розвитку, а також всі супровідні документи, розроблені Робочою групою, завантажені в якості додатків до даного аналітичного матеріалу і знаходяться у вільному доступі.

Прийняті п’ять cтратегій є трохи нестандартними, провокуючими. Головна ідея полягала в тому, щоб збудити в громадах здорові амбіції та стимулювати пошук точок росту для закладення основ сталого розвитку, перейти від культивованого тривалий час образу безправного виконавця до дієвого та ініціативного місцевого самоврядування, зазначив Григорій Стариков.

Механічне створення ОТГ не є самоціллю реформи. Глобально децентралізація – це шлях від патерналізму до підприємливості і розумного розвитку.

Також, на його думку, для громад Сумщини, як і інших, одними з першочергових завдань є модернізація своєї інфраструктури, організація ефективного управління наявними ресурсами та згуртування – просторове і психологічне. Тому наявність поряд з ремонтними роботами та утепленням низки цікавих культурних проектів, зокрема і молодіжних, свідчить про розуміння потреби інвестицій в розвиток соціального капіталу, громадянське суспільство і загалом про швидке просування об’єднаних громад шляхом самодостатності.

знімок екрана о 14.02.01

знімок екрана о 14.02.13

знімок екрана о 14.02.21

знімок екрана о 14.02.30

знімок екрана о 14.02.36

знімок екрана о 14.02.43

знімок екрана о 14.02.51

знімок екрана о 14.02.57

знімок екрана о 23.48.20