Прикордонні райони на східному кордоні: як стимулювати розвиток?

"У прикордонних районах зараз формуються об’єднані територіальні громади, які матимуть більше можливостей залучати кошти на свою територію. Для нас є принципово важливим, щоб прикордоння розвивалося, щоб була робота у жителів, покращувалася інфраструктура тощо", – підкреслив Микола Клочко "У прикордонних районах зараз формуються об’єднані територіальні громади, які матимуть більше можливостей залучати кошти на свою територію. Для нас є принципово важливим, щоб прикордоння розвивалося, щоб була робота у жителів, покращувалася інфраструктура тощо", – підкреслив Микола Клочко http://rdpa.regionet.org.ua

22 вересня 2017 року в Сумській торгово-промисловій палаті відбувся круглий стіл на тему "Прикордонні райони на східному кордоні: як стимулювати розвиток?", який було організовано Групою радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми "U-LEAD з Європою".

Відкрив круглий стіл голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, який зазначив важливість теми дискусії – адже вісім районів Сумщини межує з Росією, а протяжність цієї ділянки державного кордону України складає 562,5 км.

Через наближеність східного кордону залучати як іноземних, так і українських інвесторів на ці території – справа не з легких. Адже конфлікт з Росією наразі продовжується.

"Ми звернулись до Уряду, щоб нам допомогли у реалізації кількох важливих для прикордонних територій проектів, зокрема будівництва дороги від Середино-Буди до кордону з Харківською областю. Наша мета – з’єднати прикордоння якісною сучасною дорогою, щоб між цими районами була нормальна комунікація. У прикордонних районах зараз формуються об’єднані територіальні громади, які матимуть більше можливостей залучати кошти на свою територію. Для нас є принципово важливим, щоб прикордоння розвивалося, щоб була робота у жителів, покращувалася інфраструктура тощо" – підкреслив Микола Клочко.

Маттіас Моргнер, керівник з питань управління діяльністю Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні, представив учасникам загальну інформацію про Програму "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку", що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Він зазначив, що Група радників готова до активної співпраці з фахівцями Сумської області в сфері розробки проектів соціально-економічного розвитку регіону

В своїй презентації "Державна регіональна політика в нових умовах: виклики та реагування" радник з питань регіональної політики Анатолій Ткачук акцентував увагу присутніх на тих викликах, які з’явились у зв’язку з російською агресією на Сході України, а також пов’язані з низькою щільністю населення і демографічними проблемами у Сумській області. Ще одним проблемним питанням було визначено низьку ефективність використання коштів державного фонду регіонального розвитку і недостатню кількість таких проектів регіонального розвитку, що здатні стати каталізаторами економічного зростання регіону.

Доповідач окреслив ті заходи, які здатні покращити ситуацію, а також звернув увагу на необхідність внесення змін та доповнень до Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" щодо удосконалення механізмів підтримки територій з особливими проблемами розвитку.

По завершенню презентації Анатолія Ткачука на круглому столі розгорнулась бурхлива дискусія щодо шляхів соціально-економічного розвитку регіону, модератором якої виступив Юрій Третяк – керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми "U-LEAD з Європою".

sumy 22 09 17 25 20171025 1935237941

sumy 22 09 17 12 20171025 1509959965

dsc04640

dsc04543

sumy 22 09 17 40 20171025 1553240517