Вівторок, 27 квітня 2021 13:18

Формула префекта

Авторка: Ольга Корнєва, експертка з місцевого самоврядування України та зарубіжних країн, кандидат наук з державного управління З початку реформи децентралізації і до сьогодні в Україні точаться бурхливі дискусії навколо державного представника на місцях - префекта. Створення префектур передбачається замість державних адміністрацій і це викликає сьогодні величезні питання в експертних колах. Давайте розберемося, звідки взялась така модель державного представництва на місцях, хто…
Сергій Кошман, керівник експертної групи у Офіс Президента України (2020) Частиною професійності держслужбовця, а надто державного діяча, є розуміння хто є хто в твоєму суспільстві/державі.
UIFuture Ненароджене економічне зростання Усі ми вже звиклися з думкою, що на не 52 мільйони, але чи задумувалися ми, скільки втрачаємо щороку через скорочення населення України? Наскільки скорочується попит та ВВП? Як "старіння" України вплине на наш економічний розвиток і структуру нашої економіки? Чивпораємося ми з нестачею кадрів? Зрештою, чи є ефективними державні програми, покликані стимулювати народжуваність та як змінити…
Анатолій Ткачук, директор ГО "Інститут громадянського суспільства", експерт з питань місцевого самоврядування та "архітектор" реформи децентралізації Дивлюсь різні дописи на ФБ щодо децентралізації та місцевого самоврядування і дивуюсь. Головними темами є протистояння в середині рад між різними партійними групами і нерозуміння, що відбувається на районному рівні… Тобто дискусія йде не про велике і важливе, а про дрібне і тимчасове.
26 січня Верховна Рада прийняла проект закону "Про всеукраїнський референдум" у другому читанні та в цілому. Лабораторія законодавчих ініціатив його проаналізувала і готова поділитися результатами.
Анатолій Ткачук, Інститут громадянського суспільства (м. Київ) Сьогодні хто тільки не пише про "гібридність" в усьому: політиці, війні, економіці, культурі і т.п. Кожен вкладає у цю "гібридність" щось своє і таким чином обґрунтовує будь-які свої ідеї чи пояснює те, що пояснити в принципі не може.
Не політичний пост. Більше щоб глянути на себе збоку.  На цьому фото Йон Гнарр, мер Рейкьявіку разом з екс-мером міста Ханной Крістьансдоттір, яка хейтеріла ісландського коміка нижче плінтуса, переходячи на болючі особисті історії. Це фото після оголошення результатів виборів в 2010 році. Панк і анархіст, найкращий комік Ісландії у 2000-их, провів найбільш яскравий політичний експеримент мабуть за всю політичну історію…
Юрій Ганущак, експерт з реформи територіальної організації влади в Україні Інтереси бізнесової та адміністративної еліти збіглися з державницькими інтересами, і децентралізація у 2020 році отримала досить несподіване прискорення.
Вівторок, 05 січня 2021 14:43

Пік Зеленського

Віктор Андрусів, Український інститут майбутнього У кожного Президента є свій пік. Це точка фазового переходу від людини, яка прагнула увійти в історію реформатором, до людини, яка прагне досидіти на посаді.
Ще кілька днів тому британський уряд попереджав торгові мережі про потребу збільшити запаси товарів на випадок "жорсткого" Brexit. І справді, можливість завершення виходу Великої Британії з ЄС взагалі без договору (а отже – з усіма пов'язаними економічними ризиками, на кшталт перебоїв із постачанням ліків або навіть електроенергії) виглядала як найбільш імовірний сценарій.