"Realpolitik" з Олександром Хоруженком | Season 5 | 2020

"Realpolitik" з Олександром Хоруженком | Season 5 | 2020

Це програма про реформи і необхідність змін в цій країні. В дискусіях я створюю проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни.

Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого,  проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Програма Realpolitik на телеканалі "Відікон" у Сумах стала важливим майданчиком для тем, про які незручно говорити.

logo

Новий районний рівень у Сумській області, який буде сформований змість нинішніх 18 районів, вже у червні 2020 року

Народний депутат України Віталій Безгін прокоментував ситуацію, що склалася із завершенням реформи децентралізації в Україні та побудови по суті нового місцевого самоврядування. Також ми говорили про моделювання нового районного рівня у Сумській області. За його словами, на сьогодні остаточного рішення про кількість і формат нових районів у Сумській області ще не прийнято.

На думку Юрія Ганущака, у Сумській області однозначно виокремлюються як окремі центри Суми, Конотоп і Шостка. Ромни мають лише 40 тисяч жителів і розташовані в 40 км від Конотопа. Пропонований на основі Ромен район матиме менш як 150 тисяч жителів. Не набагато кращі шанси й у Охтирки, яка має 45 тисяч жителів і розташована за 50 км від центру області. 

Дмитро Лук'янець, доктор юридичних наук, який був долучений і до польового етепу впровадження реформи децентралізації у Сумській області, поділився своїми враженнями від завершення реформи і викликами, з якими нам ще прийдеться стикнутися під час трансформації органів влади на новому районному рівні.

Oleg Petrenko, голова Національної служби здоров'я Україні у 2018-2019 рр. впевнений, що реформу ніхто не зможе зупинити. Це - цивілізаційна зміна

Говорить, що здоровий глузд остаточно покинув логіку трансформації системи охорони здоров'я в Україні за нинішнього президента. І про те, яких помилок більше не можна припускатись і на які компроміси не можна йти за жодних умов у нашому з вами майбутньому.

НСЗУ ще продовжує тримати свою ділянку фронту поступу до цивілізовних відносин в охороні здоров'я, ту саму "тонку червону лінію". Ось такі команди тільки і утримують нас від хаосу інституційної "спроможності" держави у цей турбулентний час розпилу цінностей принципів та бюджетних коштів...

Бережіть справжніх! Без них завжди не вистачатиме то грошей, то часу, то нормативно-правового регулювання, то совісті.

І його завершальне: "Ми обов'язково виграємо!"

Дистанційне навчання, запроваджене через карантин, показало прогалини в системі нашої освіти. Вчителі не мають навичок проведення онлайн-уроків, а діти - мотивації до продовження навчання

Сергій Дятленко, експерт з питань освітньої реформи в Україні, проаналізував досвід навчання дітей в умовах карантину та дав рекомендації дітям, батькам, педагогам і керівникам громад у Сумській області, до яких умов потрібно готуватися всім з 1 вересня 2020 року.

В Україні 25 жовтня 2020 року відбудуться чергові місцеві вибори – за новими правилами і на новій територіальній основі

У чому відмінність цих місцевих виборів від попередніх? На які моменти варто звернути увагу? Хто головні політичні гравці під час місцевих виборів? За що насправді боротимуться кандидати у громадах в Сумській області?

Про все це я говорив з доктором юридичних наук, проф. Харківського національного універститету ім. Каразіна Дмитром Лук'янцем в черговій програмі "Realpolitik" на каналі "Відікон" у Сумах. 6 серпня 2020 р. м. Суми.

Багато хто пояснює свою байдужість до того, що відбувається в країні тим, що вони особисто на ці процеси впливати не можуть

Всі ці "рєшалки" відбуваються на таких похмурих глибинах української політики, де можуть вижити тільки гігантські кракени з дорогими часами на зап’ястях, а звичайній людині там під тиском може розтрощити голову

Добре, давайте поглянемо на це кіно з іншого боку.

Якщо чоловік хоче мати дітей, він повинен зайнятися сексом із жінкою (цей момент важливий). Для цього йому потрібно умовити жінку на секс шляхом підкупу, безбожної брехні і догоджання – насилля тут не підійде. Ще перед цим з жінкою потрібно познайомитися, а для цього прийдеться заштопати шкарпетки, поголитися і пожувати петрушки, щоб відбити перегар.

Але на самому початку чоловіку потрібно потрапити в те місце, де водяться ці таємничі жінки, навчитися їх відрізняти від інших людей, і таки переконатися в тому, що у вас потяг саме до жіночок. Інакше проект взагалі не відбудеться.
В громадянському суспільстві відбувається все так само. За тими ж правилами. Для початку розпочати (соррі за тавтологію) цікавитися "протилежною статтю", тобто виборними особами - депутатами, мером, іншими політиками.

І починати цікавитися не з Моніки Булуччі, а з "сусідки", з якою "реальний секс" виглядає більш ймовірним.

Говорили про важливі речі, які відбуваються з громадянським суспільством напередодні місцевих виборів-2020, разом з Віктор Бобиренко та Андрій Букін.

Sergiy Kurbatov про світ в час пандемії, і місто Суми як центр світу

Курбатов Сергій Володимирович, український дослідник університетської освіти, філософ та культуролог, доктор філософських наук, головний науковий співробітник Інституту вищої освіти НАПН України, радник президії НАПН України, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти [2016-2017].

Нова культурна політика як шанс для країни після кризи пандемії

В черговій програмі "Realpolitik" на телеканалі "Відікон" з кандидатом філологічних наук, доцентом Сумського державного університету Алла Ярова говорили про культурну політику як необхідну амбіцію для розвитку українського суспільства, особливо в часи кризи.

Думали над можливими точками росту, які потенційно дали б шанс для громади міста Суми.

Намагалися розібратися в стратегії Ангели Меркель по виходу із кризи через пандемію, коли Німеччина зробила ставку на нову освіту, підтримку бізнесу і формування нового культурного простору. І наскільки це може підійти Україні?

Точки росту для громади міста Суми

Авторська програма "Realpolitik з Олександром Хоруженком" #78 на телеканалі "Відікон" у Сумах.

Оксана Смольникова і Віктор Мунтян про точки росту для громади міста Суми на найближчі п'ять років. 

Говорили про сильні і слабкі сторони міста Суми, потенційні точки розвитку і конкурентність громади.

Запис від 2 жовтня 2020 року.