Лист-звернення "10 порад губернатору" (липень, 2010)

Лист-звернення "10 порад губернатору" (липень, 2010)

Центр досліджень регіональної політики (ЦДРП) оприлюднив відкритого листа до губернатора Сумщини Юрія Чиря з десятьма простими порадами, що здатні змінити життя людей на краще. Дані поради можуть бути застосовані у всіх без винятку регіонах України позаяк зазвичай державні службовці стають на ті самі граблі не зважаючи на територіальну чи політичну приналежність.

Як стало відомо, губернатор Сумщини ознайомився зі зверненням та пообіцяв враховувати викладені там поради у своїй роботі. Заохочуємо усі громадські організації та експертні середовища  подумати над подібними закликами до своїх регіональних посадовців.

Цей лист назрів тому, що: "У громадянського суспільства є своє місце і є своя місія: ми допомагаємо і владі, і опозиції. У першому випадку, через розуміння, що таке реформи; у другому, що таке інтелектуальне й ефективне служіння суспільству. І влада, і опозиція, будь-яка! – втримається тільки тоді, коли буде для свого народу робити реальні, відчутні, а головне – розумні речі", – зазначив голова ЦРПД Олександр Хоруженко.

10 порад губернатору

Усе буде чудово, буде працювати команда професіоналів – так коротко можна описати меседжі, які ми чули від сьогоднішнього губернатора під час президентської кампанії. Майже нічого не буде зроблено – це звичайний підсумок виконання подібних обіцянок. Ми вирішили, що з таким станом речей прийшов час покінчити і написали десять простих порад для губернатора Сумщини Юрія Чмиря, виконання яких, на нашу думку, здатне змінити життя людей на краще.
У цих десяти пунктах немає нічого складного чи заплутаного, як і немає нічого нездійсненного.

Отже, шановний Юрій Павлович,

1. Не посягайте на свободу слова. Закручувати гайки – це психологічний комплекс неповноцінності й слабкості. Цим займаються  персонажі, які іншого способу дій не розуміють і не уявляють. Та й практичного сенсу від цього мало – ваш і так невисокий рейтинг буде зменшуватись, а злість людей зростатиме. Це просто не вигідно. Тут просто повірте.

2. Займіться піаром. Не тільки своїм. Кожні 100 грн. вкладені в брендінг Сумської області сьогодні, здатні будуть приносити мільйони в бюджет території в найближчі роки. Це не ілюзія. Це технологія, яку вам потрібно освоїти і змусити працювати над цим завданням всіх свої підлеглих в державній адміністрації. Чим швидше ви створите Агентство регіонального розвитку, замотивуєте людей на результат, тим меншою провінцією ми ставатимемо.

3. Займіться реформами, а не тільки їх імітацією. Вимагайте у своїх політичних босів запровадження реформ: вимагайте передачі владних повноважень в регіони. Від імітації реформ не виграє ніхто – ні суспільство, ні влада, яка імітує реформи. В України є тільки два шляхи. Або реформи, або зникнення її як незалежної і цілісної держави. Серйозно.

4. Віддайте в хороші руки аеропорт м. Суми. Рано чи пізно він перетвориться на локомотив регіональної економіки. Наявність робочого аеропорту в радіусі 50 км є однією із шести вимог для рішення девелоперських компаній по запуску технопарків і заведення сюди серйозних виробничих потужностей. Окрім цього, звичайно потрібна пропозиція землі статусу greenfield, боротьба з корупцією, ефективно працюючий технічний університет, позитивний  імідж влади та рекомендації бізнесу, який вже тут працює. Але це трохи пізніше. Почніть з початку.

5. Заведіть в регіон хоча б одного серйозного іноземного інвестора. Бажано не з пропискою на Кіпрі, не ‘відмиту’ реінвестицію, а справжні серйозні світові бренди: Сітроен, Тойота… Слабо?

6. Нарешті внесіть зміни в законодавство і отримайте так необхідні Сумщині хоча б 10% ренти від видобутку нафти й газу на нашій території. Запровадження змін до ст. 69 Бюджетного кодексу України в частині включення до складу доходів місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, відрахувань у розмірі до 10%, забезпечить перерозподіл надходжень від рентної плати за нафту, природний газ та газовий конденсат між державним і місцевими бюджетами (на користь останніх) у сумі біля 150 млн. гривень щороку. Все просто.

7. Припиніть практику ‘відкатів’ за право освоювати бюджетні кошти. Це яма, в яку провалювались усі ваші попередники на цій посаді. Привнесіть хоча б які-небудь зміни. Бажано, на краще для бюджету й громади.

8. Вивчіть державну мову. Це важливо. Аргумент, що ви з Макеєвки, не приймається. Послухайте, є речі важливі для цієї країни. Огидно виглядає, коли ви на офіційних заходах говорите російською мовою. Це дешева меншовартість. За це не поважатимуть.

9. Забезпечте проведення чесних виборів в місцеві органи влади. І добивайтесь їх проведення якомога скоріше. Це принципова річ і для вас особисто, і для самоповаги всіх політиків, які складуть в майбутньому сумську регіональну еліту.  Пам’ятайте, що ви самі отримали владні повноваження в результаті кришталево чистої виборчої процедури ще декілька місяців тому.

10. Не забирайте в країни наше культурне майбутнє. Не тягніть нас в ментально чужу ідеологію, фальшиве трактування історії, антинатовську істерію і т.д. Станьте культурним політиком. Не використовуйте політичний кітч київського політичного бомонду як зразок для наслідування. Це дешево і це шлях в нікуди.